Borås Dansförening
Visa:
Navigationslist:
AbsoluteRelativeBäggeIngendera
Kalender:
Lägg till/ändra Inställningar
Time zone: Europe/Stockholm
Oktober 2019
MåndagTisdagOnsdagTorsdagFredagLördagSöndag
30[40]Sep1Okt23456
18:00 - 19:00 Bugg 30+
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel R 19-20 Parträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox Grund
Lokal 1
16:30 - 19:00 Egen träning
Björn och Maria
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Daniel Everborn
lokal 2
19:30 - 20:30 Boogie Woogie träning
Lokal 1
18:00 - 19:00 Bugg 15-35 Grund
Lokal 1
19:00 - 20:00 Bugg 15-35 Forsättning
Lokal 1
20:00 - 21:00 Bugg medel
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 1
09:00 - 14:30 10 dans - Tony I
9-11 Vals/Tango/Cha-Cha/Rumba
11:30-13:30 Kursledar utb.
13:30-14:30 Barn/Ungdom
Lokal 1
14:30 - 16:30 Bugg Tävlingsträning - Tony I
Lokal 1
17:00 - 20:30 Bugg Grund, Forts. samt Socialdans
17-18 Grund
18-19 Forts
19-20:30 Socialdans
7[41]8910111213
18:00 - 19:00 Bugg 30+
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel E 19-20
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox Grund
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1+ Lokal 2
18:30 - 19:30 Bugg Tävlingsträning - Annika & Jacob - Tjej/Killträning
lokal 2
19:30 - 20:30 Boogie Woogie träning
Lokal 1
19:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Egenträning
Lokal 1
17:00 - 18:00 Björn o Maria
Lokal 1
18:00 - 19:00 Bugg 15-35 Grund
Lokal 1
19:00 - 20:00 Bugg 15-35 Forsättning
Lokal 1
20:00 - 21:00 Bugg medel
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 1
10:00 - 13:00 Dansmix Barn/Ungdom
Lokal 1
17:00 - 20:30 Bugg Grund, Forts. samt Socialdans
17-18 Grund
18-19 Forts
19-20:30 Socialdans
14[42]151617181920
18:00 - 19:00 Bugg 30+
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel R 19-20 Parträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox påbyggnad
Lokal 1
17:00 - 18:00 Jenny o Carl-Johan
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Daniel Everborn
Lokal 2
18:30 - 21:30 Boogie kurser
18:30-20 Forts./medel
20-21:30 Adv.
Lokal 1
18:00 - 19:00 Bugg 15-35 Grund
Lokal 1
19:00 - 20:00 Bugg 15-35 Forsättning
Lokal 1
20:00 - 21:00 Bugg medel
Lokal 2
20:00 - 21:00 Bugg sanna
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 1
10:00 - 13:00 Dansmix Barn/Ungdom
Lokal 1
17:00 - 20:30 Bugg Grund, Forts. samt Socialdans
17-18 Grund
18-19 Forts
19-20:30 Socialdans
21[43]222324252627
Lokal 2
17:30 - 19:00 Dubbelbugg - Jacob, Elin & Julia
18:00 - 19:00 Bugg 30+
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel E 19-20
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox påbyggnad
Lokal 1
16:15 - 17:30 Jennifer & Sebastian
Lokal 1
17:30 - 19:00 Maria och Björn
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1
17:30 - 18:30 Dubbelbugg - Jacob, Elin & Julia
Lokal 1+ Lokal 2
18:30 - 19:30 Bugg Tävlingsträning - Annika & Jacob - Tjej/Killträning
Lokal 1
19:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Egenträning
Lokal 1
18:00 - 19:00 Bugg 15-35 Grund
Lokal 1
19:00 - 20:00 Bugg 15-35 Forsättning
Lokal 1
20:00 - 21:00 Bugg medel
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 1
09:00 - 12:00 Dansmix Barn/Ungdom
Lokal 2
10:00 - 16:00 Linduý Hop Grundkurs
Lokal 1
12:00 - 16:00 Jovliden
Lokal 1
16:00 - 19:30 Bugg Grund, Forts. samt Socialdans
17-18 Grund
18-19 Forts
19-20:30 Socialdans
28[44]2930311Nov23
Lokal 2
17:30 - 19:00 Dubbelbugg - Jacob, Elin & Julia
18:00 - 19:00 Bugg 30+
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel R 19-20 Parträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox påbyggnad
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1
17:30 - 18:30 Dubbelbugg - Jacob, Elin & Julia
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Daniel Everborn
Lokal 2
18:30 - 21:30 Boogie kurser
18:30-20 Forts./medel
20-21:30 Adv.
Lokal 1
18:00 - 19:00 Bugg 15-35 Grund
Lokal 2
18:30 - 20:00 BW D & G
Lokal 1
19:00 - 20:00 Bugg 15-35 Forsättning
Lokal 1
20:00 - 21:00 Bugg medel
Sal 2
20:00 - 21:00 Bugg Sanna
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 2
10:00 - 12:00 Dubbelbugg - Jakob, Elin & Julia
Lokal 1
10:00 - 13:00 Dansmix Barn/Ungdom
Lokal 1
17:00 - 20:30 Bugg Grund, Forts. samt Socialdans
17-18 Grund
18-19 Forts
19-20:30 Socialdans
Visa:
Navigationslist:
AbsoluteRelativeBäggeIngendera
Kalender:
Lägg till/ändra Inställningar
Time zone: Europe/Stockholm
Get your own calendar - it's free! Create My Calendar
Questions or comments? Please check the FAQ or contact us.
Brown Bear Software - web applications on your own server, or hosted on ours.
Remove all advertisements, add more email features?