Borås Dansförening
Visa:
Navigationslist:
AbsoluteRelativeBäggeIngendera
Kalender:
Lägg till/ändra Inställningar
Time zone: Europe/Stockholm
November 2019
MåndagTisdagOnsdagTorsdagFredagLördagSöndag
28[44]Okt2930311Nov23
Lokal 2
17:30 - 19:00 Dubbelbugg - Jacob, Elin & Julia
18:00 - 19:00 Bugg 30+
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel R 19-20 Parträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox påbyggnad
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1
17:30 - 18:30 Dubbelbugg - Jacob, Elin & Julia
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Daniel Everborn
Lokal 2
18:30 - 21:30 Boogie kurser
18:30-20 Forts./medel
20-21:30 Adv.
Lokal 1
18:00 - 19:00 Bugg 15-35 Grund
Lokal 2
18:30 - 20:00 BW D & G
Lokal 1
19:00 - 20:00 Bugg 15-35 Forsättning
Lokal 1
20:00 - 21:00 Bugg medel
Sal 2
20:00 - 21:00 Bugg Sanna
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 2
10:00 - 12:00 Dubbelbugg - Jakob, Elin & Julia
Lokal 1
10:00 - 13:00 Dansmix Barn/Ungdom
Lokal 1
17:00 - 20:30 Bugg Grund, Forts. samt Socialdans
17-18 Grund
18-19 Forts
19-20:30 Socialdans
4[45]5678910
Lokal 2
17:30 - 19:00 Dubbelbugg - Jacob, Elin & Julia
18:00 - 19:00 Bugg 30+
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox påbyggnad
Lokal 1
17:30 - 18:30 Björn O Maria
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1
17:30 - 18:30 Dubbelbugg - Jakob, Elin & Julia
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
18:30 - 21:30 Boogie kurser
18:30-20 Forts./medel
20-21:30 Adv.
Lokal 1
18:00 - 19:00 Bugg 15-35 Grund
Lokal 1
19:00 - 20:00 Bugg 15-35 Forsättning
Lokal 1
20:00 - 21:00 Bugg medel
Sal 2
20:00 - 21:00 Bugg Sanna
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 1
10:00 - 13:00 Dansmix Barn/Ungdom
Sal 2
16:30 - 18:30 Kristina och Peter
Lokal 1
17:00 - 20:30 Bugg Grund, Forts. samt Socialdans
17-18 Grund
18-19 Forts
19-20:30 Socialdans
11[46]121314151617
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel R 19-20 Parträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Fox påbyggnad
Lokal 1
17:00 - 19:00 Rock
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
20:00 - 21:00 Lokal 1 Jacob
Lokal1
17:00 - 18:00 Jacob Rebecka Lindy
Lokal 2
17:30 - 18:30 Dans barn 6-10år
Lokal 1
18:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Pontus Persson
18-19: R+C
19-20: A+B
Lokal 2
18:30 - 21:30 Boogie kurser
18:30-20 Forts./medel
20-21:30 Adv.
18:00 - 21:00 Kursavslutning HT2019
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
15:00 - 21:00 Barndanskväll (Christina)
Lokal 1
10:00 - 13:00 Dansmix Barn/Ungdom
Lokal 1
10:00 - 16:00 Fox Utveckling Intesivdag
Sal 2
15:00 - 17:00 Kristina & Peter
17:00 - 18:30 Socialdans/fridans Boogie & Lindy
17:30 - 19:00 D&G Boogie
18[47]192021222324
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning
Lokal 2
17:00 - 18:00 Björn o Maria
Lokal 3
17:00 - 18:00 Lindy Jacob Rebecka
Lokal 1
17:00 - 19:00 Rock
Lokal 3
18:00 - 19:00 Björn o Maria
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 1
18:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Pontus Persson
18-19: R+C
19-20: A+B
Lokal 3
18:15 - 19:00 BW G&D
Lokal 2
18:30 - 21:30 Boogie kurser
18:30-20 Forts./medel
20-21:30 Adv.
3an
19:00 - 20:00 Robin
Lokal 1
18:00 - 19:30 BW G&D
Lokal 1
17:30 - 20:30 10-dans kurser samt socialdans
17:30-18:30 Vals/tango
18:30-19:30 Cha-Cha/Rumba
19:30-20;30 Socialdans
 
Lokal 1
09:00 - 14:30 10 dans - Tony I
9-11 Vals/Tango/Cha-Cha/Rumba
11:30-13:30 Kursledar utb.
13:30-14:30 Barn/Ungdom
Lokal 1
14:30 - 16:30 Bugg Tävlingsträning - Tony I
17:00 - 18:30 Socialdans/fridans Boogie & Lindy
25[48]26272829301Dec
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg tävlingsträning -
Daniel R 19-20 Parträning
Lokal 1
17:00 - 19:00 Rock
Lokal 2
18:00 - 21:00 Lindy kurser
Lokal 2
17:00 - 20:00 Rock
Lokal 1+ Lokal 2
18:30 - 19:30 Bugg Tävlingsträning - Annika & Jacob - Tjej/Killträning
Lokal 1
19:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning - Egenträning
Lokal 1
17:30 - 19:00 Bugg- Björn o Maria
Lokal 2
18:00 - 20:00 Mari
17:30 - 19:30 10-dans - extra träning
Lokal 1/ Ana Vasileva
 
Sal 2
12:00 - 13:30 Kristina & Peter
17:00 - 18:30 Socialdans/fridans Boogie & Lindy
Visa:
Navigationslist:
AbsoluteRelativeBäggeIngendera
Kalender:
Lägg till/ändra Inställningar
Time zone: Europe/Stockholm
Get your own calendar - it's free! Create My Calendar
Questions or comments? Please check the FAQ or contact us.
Brown Bear Software - web applications on your own server, or hosted on ours.
Remove all advertisements, add more email features?