Borås Dansförening
Visa:
Navigationslist:
AbsoluteRelativeBäggeIngendera
Kalender:
Lägg till/ändra Inställningar
Time zone: Europe/Stockholm
Januari/Februari 2020
MåndagTisdagOnsdagTorsdagFredagLördagSöndag
20[4]Jan212223242526
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
18:00 - 22:00 Lindykurser
Lokal 2
17:30 - 19:30 Boogie tävlingsträning
Lokal 3
18:00 - 19:00 Kristina & Peter
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
18:00 - 19:30 D&G Boogie
Lokal 1
17:30 - 21:30 10-danskurser
Lokal 2
11:00 - 19:00 Isabella Pontus
Lokal 1
12:30 - 15:00 carl-johan o jenny
Lokal 1
11:00 - 13:00 10-dans barn/ungdomskurser
Lokal 2
11:00 - 19:00 Isabella Pontus
Lokal 1
17:00 - 20:00 Danskväll
Lokal 2
19:00 - 20:00 D&G Boogie
27[5]282930311Feb2
Lokal 2
18:40 - 20:30 D&G Boogie
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 1
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Lindy & Rock
Lokal 2
18:00 - 22:00 Lindykurser
Sal 1
19:00 - 20:30 Kristina & Peter
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
18:30 - 21:00 Boogiekurs
Lokal 2
11:00 - 14:00 Pontus & Isabella
Lokal 1
15:00 - 18:00 Pontus & Isabella
Lokal 2
16:00 - 17:00 D&G
Lokal 3
17:00 - 18:00 D&G
Lokal 2
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Rock
Lokal 2
11:00 - 19:00 Pontus & Isabella
Lokal 1
17:30 - 21:30 10-danskurser
Lokal 2
11:00 - 19:00 Pontus & Isabella
Lokal 1
11:00 - 13:00 10-dans barn/ungdomskurser
Lokal 2
11:00 - 14:00 Pontus & Isabella
Lokal 2
16:00 - 17:00 Kristina & Peter
Lokal 2
17:00 - 18:30 Boggie & Lindy socialdans/fridans
Lokal 1
17:00 - 20:30 Buggkurser & Socialdans - söndagar
3[6]456789
Lokal 1
18:00 - 19:00 Buggkurs - forts
Lokal 2
18:00 - 19:00 Buggkurs 30+ Grund
Lokal 2
19:00 - 19:40 D&G Boogie
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 1
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Lindy & Rock
Lokal 2
18:00 - 22:00 Lindykurser
Lokal 2
17:30 - 19:30 Boogie tävlingsträning
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Rock
Lokal 1
18:00 - 21:00 Buggkurser torsdagar
Lokal 2
19:00 - 20:20 Boogie D&G
Lokal 1
17:30 - 21:30 10-danskurser
 
Lokal 1
11:00 - 13:00 10-dans barn/ungdomskurser
Lokal 1
15:30 - 17:00 Carl-Johan & Jenny
Lokal 2
16:00 - 17:00 Peter & Kristina
Lokal 2
17:00 - 18:30 Boggie & Lindy socialdans/fridans
Lokal 1
17:00 - 20:30 Buggkurser & Socialdans - söndagar
10[7]111213141516
Lokal 1
18:00 - 19:00 Buggkurs - forts
Lokal 2
18:00 - 19:00 Buggkurs 30+ Grund
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Foxkurs
Lokal 1
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Lindy & Rock
Lokal 3
17:45 - 19:30 D&G Boogie
Lokal 2
18:00 - 22:00 Lindykurser
Lokal 2
17:30 - 19:30 Boogie tävlingsträning
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Rock
Lokal 1
18:00 - 21:00 Buggkurser torsdagar
Lokal 1
17:30 - 21:30 10-danskurser
Lokal 2
11:00 - 14:00 Egen träning Frida Dahlin
Lokal 1
13:00 - 15:00 Carl-johan
Lokal 2
10:30 - 12:30 Carl-Johan
Lokal 1
11:00 - 13:00 10-dans barn/ungdomskurser
Lokal 1
15:00 - 17:00 Lindy 15-17
Lokal 2
17:00 - 18:30 Boggie & Lindy socialdans/fridans
Lokal 1
17:00 - 20:30 Buggkurser & Socialdans - söndagar
17[8]181920212223
Lokal 1
18:00 - 19:00 Buggkurs - forts
Lokal 2
18:00 - 19:00 Buggkurs 30+ Grund
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Foxkurs
Lokal 3
16:30 - 18:30 Björn och Maria Bugg
Lokal 1
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Lindy & Rock
Lokal 2
18:00 - 22:00 Lindykurser
Lokal 2
17:30 - 19:30 Boogie tävlingsträning
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Rock
Lokal 1
18:00 - 21:00 Buggkurser torsdagar
Lokal 2
17:00 - 18:30 D&G Boogie
Lokal 1
17:30 - 21:30 10-danskurser
 
Lokal 1
11:00 - 13:00 10-dans barn/ungdomskurser
Lokal 1
16:00 - 17:00 D&G Boogie
Lokal 2
17:00 - 18:30 Boggie & Lindy socialdans/fridans
Lokal 1
17:00 - 20:30 Buggkurser & Socialdans - söndagar
24[9]25262728291Mar
Lokal 1
18:00 - 19:00 Buggkurs - forts
Lokal 2
18:00 - 19:00 Buggkurs 30+ Grund
Lokal 1
19:00 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
19:30 - 21:00 Foxkurs
Lokal 1
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Lindy & Rock
Lokal 2
18:00 - 22:00 Lindykurser
Lokal 2
17:30 - 19:30 Boogie tävlingsträning
Lokal 1
18:30 - 21:00 Bugg Tävlingsträning
Lokal 2
17:00 - 19:00 Tävlingsträning Rock
Lokal 1
18:00 - 21:00 Buggkurser torsdagar
Lokal 1
17:30 - 21:30 10-danskurser
Lokal 1
09:30 - 16:30 Boogiekurs
Lokal 1
11:00 - 13:00 10-dans barn/ungdomskurser
Lokal 2
17:00 - 18:30 Boggie & Lindy socialdans/fridans
Lokal 1
17:00 - 20:30 Buggkurser & Socialdans - söndagar
Visa:
Navigationslist:
AbsoluteRelativeBäggeIngendera
Kalender:
Lägg till/ändra Inställningar
Time zone: Europe/Stockholm
Get your own calendar - it's free! Create My Calendar
Questions or comments? Please check the FAQ or contact us.
Brown Bear Software - web applications on your own server, or hosted on ours.
Remove all advertisements, add more email features?